Altınova Sinan Mah

Şelale Sok. No:167 Kepez/Antalya

Balatçık Mah,

8901/3 1.Blok No: 3/I Çiğli/İzmir

0850 850 2845

İletişim Numarası

Hakkımızda

Habitat Baca Temizleme

Yağlı kanal ve kuru baca temizliği yapan firmamız, alanında uzman ve deneyimli elemanlarıyla bünyesinde mutfak,fırın ve ocak barındıran her ölçekteki işletmenin, çevre ve insan sağlığına zararsız ancak yağ çözmede ve temizlikte çok etkili uluslararası standartlarda temizleme malzemeleriyle yağlı kanal ve baca temizliğini yapmaktadır, yağlı kanal ve baca temizliği yaptırmak yasal olarak zorunludur.

Yönetmelik gereği maksimum 3 ayda bir (kullanıma bağlı olarak)temizlik yaptırılması yönündedir. Aksi taktirde olası yangınlarda firmalar sorumlu tutulmaktadır. Baca temizliği ve davlumbaz temizliği yapılmazsa yangınlara neden olabilir, bacaya giden kanal boyunca biriken yağlar zamanla kauçuk kıvamında bir yığın oluşturur, bu birikinti yağ bazlı olduğu için kolay tutuşabilen ve zor sönen bir yapıdadır, ocak ve mangallardan yükselen kıvılcım veya aşırı ısı artışı bacayı tutuşturur ve yangın başlar, baca yangınları yağlı kanal boyunca devam ederek çatıdaki baca çıkışına kadar devam eder, bu yangın çatıyı tutuşturabilir, ısınan kanalın çatlaması sonucunda yangın mutfak içine sıçrayabilir, yangın sırasında çıkan yoğun duman içerde bulunanların zehirlenmesine veya boğulmasına neden olabilir, Yağlı kanal temizlenmezse davlumbaz üzerinde biriken yağ parçaları, ocakta pişen yemeğin içine düşebilir, yemeğin içine düşen bu parçanın içindeki mikrop ve bakteriler toplu zehirlenmelere neden olabilir, yağlı kanalın temizlenmediği mekanlarda ağır bir yağ kokusu her yere sinmiştir bu koku içerdeki çalışanları ve müşterileri rahatsız eder ve işletme hakkında kötü bir düşünce oluşturur, mekan içerisindeki ağır yağ kokusu hamam böceği,fare,sinek ve diğer haşereleri çeker, mekan havalandırılsa dahi yağlı kanal temizliği yapılmadığı taktirde,bu ağır yağ kokusu gitmez, Yağlı kanalın temizlenmesi sağlık ve iş güvenliği açısından önemli olduğu kadar ekonomik olarak da önemlidir, dumanı ve yemek buharını yağlı kanal boyunca yukarıya doğru çeken salyangoz motorlar temizlenmezse zamanla yağla kaplanır havayı dışarıya atan kanatların dönmesi zorlaşır, bu kanatlarda biriken yağ belirli bir sınırı aşınca salyangoz motor bu zorlamaya dayanamaz ve yanar. Evlerde kullanılan soba ve kalorifer bacaları da en az yağlı kanallar kadar önem arz etmektedir.

Sistemin temizlik ve kontrolü yapılmamış ve bacada herhangi bir tıkanma meydana gelmişse tahliye olamayan karbonmonoksit gazı zehirlenmelere neden olmaktadır. Bu nedenle baca temizliği keyfiyet değil zorunlu bir uygulamadır. Baca temizlik ve bakımı yaptırdığınıza dair itfaiyeden alınmış YETKİ BELGESİ’ne sahip firmaların hazırlamış olduğu baca temizlik sertifikasını mutlaka alınız.

Kaliteli hizmet için tek yapmanız gereken bizi aramak Hızlı ve güvenilir çözümler Habitat da.